Rozwijanie przez czytanie – czyli książka w ramach prezentu dla 2 latka.

Dwulatek, to ciekawski świata obywatel, który opanował już sztukę raczkowania i stawiania pierwszych kroków, więc wymaga nieco poważniejszych prezentów, niż gryzaki, gumowe klocki i kontrastowe, puchate książeczki, które śpiewają po wciśnięciu odpowiedniego guziczka. Taki szkrab, jest właśnie na etapie wypowiadania pierwszych słów i komunikowania się przy pomocy wyuczonych haseł, nauki logicznego myślenia, a także trenowania koncentracji, która pozwoli skupić się na konkretnej rzeczy, bądź sprawie dłużej niż kilka chwil. Zabierając się za zakup prezentu dla 2 letniego brzdąca, podarunek ten winien być przemyślany, tak aby w pełni zostały wykorzystane jego możliwości. Praktycznym pomysłem, który oprócz zabawy i radości, jednocześnie uczy i rozwija, będzie książka, dedykowana tejże grupie wiekowej. O wiele mądrzejszym rozwiązaniem jest np. podarowanie dzieła “Pucio chce siusiu” autorstwa Marty Galewskiej – Kustry, niż kupno kolejnego grającego gadżetu, wywołującego ból głowy u rodziców.

Opowieści gwarantujące spokojny sen.

Książki dla 2 latka, powinny opowiadać historię postaci, które maluch zna. Ciekawym rozwiązaniem będą te, mówiące o przygodach ulubionych bohaterów, które dziecko zna już z ekranu TV i posiada masę zabawek z ich wizerunkiem. Okazją do czytania, i rozwijania wyobraźni smyka jest czas przed uśpieniem, popołudniową drzemką, bądź po prostu chwila, w której pragniemy pobyć z nim w bliskości i skupieniu. Niektóre z książek, zainteresują zarówno czytającego jak i słuchacza, ze względu na ciekawą fabułę, inne zaś przykują wzrok szkraba, dzięki kolorowej grafice i elementom 3D. Prócz książek, związanych ściśle z zainteresowaniami pociechy i opowiadających perypetie ulubionych bajkowych postaci, warto sięgnąć także po te, stricte naukowe, ukazujące świat, jaki czyha na niego za rogiem. Wszystkie pozycje, omawiające gatunki zwierząt, pory roku, gwiazdy i kosmiczne atrakcje, czy historyczne baśnie i legendy, wspomogą rozwój mózgu i wyobraźni, ucząc przy tym najważniejszych życiowych wartości i zasad. 

Kreatywne książki wspomagające manualność.

Jeśli kładziemy nacisk na rozwój manualny malucha i już od najmłodszych lat chcemy, aby wyćwiczył rękę i inne techniczne zdolności, bądź po prostu widzimy, iż dziecko jest uzdolnione technicznie/plastycznie już od pierwszych chwil, pokusić się winniśmy o książki dla 2 latka, pobudzające kreatywność, stanowiące swego rodzaju trening zdolności manualnych. Dostępne na rynku elementarze dla 2 latków, to całkiem niezły sposób na naukę poprzez zabawę. Dzięki nim, dziecko odkryje najważniejsze tajemnice natury, rozwinie swoją koncentrację i spostrzegawczość, oraz umiejętności spójnej i logicznej wypowiedzi. Ćwiczenia w wersji papierowej, pozwolą poprzez rysowanie kolorowych szlaczków i znaczków, na wyrobienie właściwego chwytu ołówka i kredki, wpajając brzdącowi już od najmłodszych lat, jak należy prawidłowo trzymać długopis, niezbędny do późniejszych dyktand i szkolnych sprawdzianów.